Новина: Шест медала за домакините от първия международн турнир по спортни танци „Hebar cup 2015”
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 18 May 2015 - 11:37:13

ПазарджикНад 400 двойки от 19 страни се бориха за призовите места на първия международн турнир по спортни танци „Hebar cup 2015”, който се проведе в Пазарджик.

Турнирът бе открит от кмета Тодор Попов, който в приветствието си отбеляза, че в Пазарджик и региона има достатъчно талантливи млади хора, които искат да се занимават с този спорт и те заслужават състезания от ранга на „Hebar cup". Попов благодари на организаторите, спонсорите, но най-вече на родителите, които подкрепят децата си.

До финалите на най-мащабния международен турнир по спортни танци, провеждан у нас, достигнаха седем двойки на КСТ”Импулс”. В изключително силната надпревара местните възпитаници завоюваха 6 медала.

Най-силната двойка на „Импулс” бе тандемът Борис Даскалов – Диана Енчева, които си тръгнаха от надпреварата с пълен комплект медали - златен, сребърен и бронзов. Две бронзови отличия и едно пето място в шестте танца завоюваха двойката Иво Тодоров-Виктория Александрова. Божидар Каменски – Паула Секулова спечелиха бронзов медал. Илия Добрев-Венцислава Бормалийска и Иван Караджов - Мона Виделова се класираха на 4-то място. Те имат и едно пето място. Два пъти на петото място застанаха и Марио Спасов-Калина Богданова.

Паралелно с международното състезание се проведе и открит турнира за купа „Пазарджик”. В него двойките на „Импулс” завоюваха 14 медала.
При най-малките домакините окупираха първите три места. Злато завоюва двояката Мирослав Бозев-Габриела Навякова, среброто остана за Христо Захов- Алексанрда Ананиева, а бронзовото отличие спечели тандемът Георги Атипов-Екатерина Гаджева. Някои от двойките завоюваха по два медала. Ние ще представим всички медалисти. Златни медали в своите категории спечелиха Георги Попов-Мария Дъбова, Георги Кининчев- Йоана Сукиазова и Веселин Дончев –Петя Лазова.  Сребърни медали завоюваха Марио Спасов-Калина Богданова, Кирил Забурдяев-Яна Янушева, Георги Попов – Мария Дъбева. На третото място се качиха: Божидар Каменски-Паула Секалова, Атанас Кацарски-Гергана Николова, Кирил Забурдяев-Яна Янушева и Веселин Дончев –Петя Лазова.