Новина: Боксьорът Васил Илиев е спортист на годината
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Thursday 15 December 2011 - 08:26:02

На тържествена церемония в Пазарджик бяха наградени спортистите, класирани на призовите места в анкетата за най-добър спортист на годината,съобщи Радио „Фокус” Пазарджик. С 50 от възможни 70 точки спортист на 2011-а година стана бронзовият медалист от Европеското първенство по бокс за младежи в Дъблин Васил Илиев.

sportist11.jpgИлиев е състезател на боксов клуб „Тракиец”, който спечели и приза „Най-добри треньори на Пазарджик за 2011 г.”. Втора в подреждането остана миналогодишната победителка в анкетата – каратистката Александра Цветкова, която получи 47 точки. На трета позиция журналистите класираха състезателя по модерен петобой Димитър Кръстанов, а бадминстонистът Стефан Гърев и тенисистката Вивиан Златанова си разделиха 4-5 място. Победителите в анкетата за най-добър спортист на годината, както и останалите в челната десятка получиха от кмета на общината Тодор Попов парична премия и плакет.