Новина: 11 медала за каратеките на „Торнадо” от националното първенство в Шумен
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Wednesday 07 October 2020 - 11:44:05

Торнадо

Пореден успех записаха каратеките от СК „Торнадо”. Те спечелиха 6 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала на националното първенство по карате шинкиокушин в Шумен за деца до 10 г., 12 г., 14-годишна възраст. СК Торнадо бе представен от 17 състезатели в различните възрастови групи, които спечелиха 11 медала, а двама от клуба получиха приза за най-техничен състезател.

Симона Сиракова при децата до 10 години записа дебютно участие и направи фурор, като освен шампионската титла получи и приз за най-технична състезателка. Георги Ангелов при момчетата до 12 години (категория 38 килограма) също завоюва златен медал и бе обявен за най-техничен състезател.

Сериозен успех регистрира и Савина Дукова. Тя спечели златото при по-големите – кадети (категория до 50 килограма). Представянето й е заявка за националния отбор за предстоящото европейско първенство за кадети тази година, ако се проведе предвид сложната обстановка, свързана с Covid-19.