Новина: Джудистите на „Кодокан“ станаха първи на международен турнир в Сърбия
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Wednesday 11 December 2019 - 12:05:10

Пет медала и купата за първо място в отборното класиране спечелиха джудистите на СК“Кодокан“ и Спортното училище от международен турнир, който се проведе в град Бор, Сърбия. В него участие взеха 39 отбора от 6 държави. Пазарджишкият клуб „Кодокан“ участва с петима състезатели – ученици в Спортното училище. В оспорваните битки нашите джудисти спечелиха пълен комплект медали, съобщиха от клуба.

На най-високата стълбица се изкачиха Любомир Грозданов /кат. 46кг/ и Звезделин Илиев /кат.73кг/ и съвсем заслужено се окичиха със златните медали. Второ място и сребърен медал завоюва Емил Вълчев/кат.60кг/, а бронзовото отличие отиде при Димитър Куртаков /кат.66кг/.

В отборното класиране представителите на „Кодокан“ изпревариха всички участници.
    Състезанието в Сърбия е последното за сезона. Сега момчетата и момичетата от „Кодокан“ и Спортното училище започват сериозна подготовка за предстоящото през февруари Републиканско първенство по джудо, съобщиха от треньорския щаб на клуба. Треньорите Величко Серев и Виден Василев и директорът на Спортното училище Георги Георгиев благодариха на всички състезатели за отличните постижения през сезона.