Новина: 35 медала, от които 11 златни и 3 отборни купи и само за последните 3 дена за състезателите на СК „Шампион“ от ДП в Сандански и от мемориал „Христо Чочев”
(Категория: Институции)
Публикувано от pamedia
Monday 27 May 2019 - 12:17:17

Шампион

На 23 и 24 май Пазарджик беше домакин на Държавното първенство и Европейската купа по модерен петобой Мемориал „Христо Чочев” за момичета и момчета на възраст под 17 и под 19 години. СК ”Шампион” се представи с пълни отбори в двете възрасти и в двата пола и спечели общо 11 индивидуални медала и 3 отборни купи.

При 17-годишните момчета Любомир Германов с отлични времена в плуването и комбинираната дисциплина се класира на 1 място на Европейската купа и 1 място на Държавното първенство. За тази си победа Любомир с гордост  вдигна купата „Христо Чочев”. В държавното класиране компания му направи Емил Грозданов, който се класира на 3 място. Отлични резултати постигнаха и Ангел Франгов, Радослав Христов, Георги Рангелов, Александър Тодоров. Техническа грешка в стрелбата лиши момчетата от призово отборно класиране.
Шампион - Виктория Стойнова

При момичетата Виктория Стойнова спечели бронзов медал на Европейската купа и сребърен от Държавното първенство. Със сребърните медали се задоволиха момичетата в отборното класиране в състав Виктория Стойнова, Виктория Пенева и Михаела Зонова.

Въпреки натрупаната умора младите петобойци се мобилизираха и във втория ден на състезанието постигнаха още по-добри резултати и класирания в горната възраст под 19-годишни. Дисциплините бяха плуване 200 м. свободен стил, фехтовка и комбинирана дисциплина 4 по 800 м. бягане с 4 стрелби. В конкуренция с 2 години по-големи момчета Любомир Германов спечели 2 бронзови медала от Европейската купа и Държавното първенство. Ангел Франгов се класира на 4 място, Емил Грозданов - на 7 място, Радослав Христов - на 11 място, Георги Рангелов - на 22 място. Въпреки отборната загуба от предния ден шампионите отново показаха, че са най-добрите и заслужено грабнаха златната отборна купа в състав Любомир Германов, Ангел Франгов и Емил Грозданов.
ШАМПИОН

Момичетата също не се посрамиха. Виктория Стойнова спечели 2 сребърни медала от Европейската купа и Държавното първенство, а компания на 3 място в същото класиране и направи Михаела Зонова с два бронзови медала. Виктория Пенева се класира на 6-то място, а Йоана Бабачева - на 8 място. В отборното класиране Стойнова, Пенева и Зонова добавиха сребърна купа към клубната колекция. Ръководството на клуба отчита състезанието като супер успешно с отлични лични резултати и класирания на младите петобойци.

СК ”Шампион” стартира повече от успешно сезона на Българска федерация по триатлон. На първото за сезона участие на Акватлон и Триатлон - супер спринт в гр.Сандански атлетите на клуба спечелиха 15 медала- 6 златни, 4 сребърни и 5 бронзови. Златни медали в дисциплината акватлон с дистанции 2500м. бягане - 1000м. плуване - 2500м.бягане спечелиха Михаела Зонова в 4 група(родени 2003-2002-2001-2000). В 3 група с 2 златни отличия се закичи Любомир Германов в отворения старт и държавното първенство, Ангел Франгов с бронз в отворения старт и сребро в държавното и бронз за Емил Грозданов в държавния старт. Непосредствено след тях финишираха Симеон Бобеков, Радослав Христов и Георги Рангелов. В същата група с дистанции 1000м.бягане-300м.плуване-1000м.бягане Виктория Стойнова спечели сребърното отличие. В група 2 със същите дистанции при момчетата Александър Тодоров се класира на 2 място. В група 1 за родените 2008-2009 шампионите окупираха цялата стълбичка- злато за Георги Илиев, сребро за Томас Григоров и бронз за Кристиян Франгов.

При момичетата Симона Керезова ни зарадва със златото, Иванка Стоилова остана на четвърто място. В най-малката група с бронз се закичи Стилян Грахов.Отлично се справиха всички дебютанти - Красимир Георгиев, Михаил Чакъров, Лъчезар Чакъров, Михаела Папазова, Габриела Георгиева. В дисциплината триатлон-супер спринт с дистанции 300м.плуване-10км.колоездене-1500м.бягане  Михаела Зонова отново спечели златото, а Христо Георгиев се класира на 3 място.

Въпреки сгъстената състезателна програма и натрупаната умора от участието си по модерен петобой състезателите се справиха отлично. За три състезателни дни шампионите спечелиха общо 35 медала, от които 11 златни и 3 отборни купи, от които една златна. Всички състезатели демонстрираха силна воля, характер и дух на победители.