Новина: "Хебър" победи с 3:0 гейма "Дунав" в първата среща от плейофите
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Tuesday 19 March 2019 - 21:02:13

Пазарджик

За мнозина очаквано, момчетата на Атанас Петров надиграха гостите от Русе в първата четвъртфинална среща от плейофите в Суперлигата с категоричното 3:0 гейма. Може би това "поразреди" публиката в зала "Васил Левски", но това  не се отрази на подкрепата от трибуните.
Домакините се бяха постарали да придадат елементи на шоу още в самото начало със светлинни ефекти, а за това спомогна и участието на мажоретките от "Мистерия" в почивката между два гейма.

Първият и вторият гейм си приличаха, като в първите им части "Дунав" изглеждаше равностоен съперник, а играта - оспорвана, но по-скоро от грешки и на двата отбора.
В третия гейм "Хебър" се откъсна още в началото с преднина, достигаща 7-8 точки, за да позволи на волейболистите от Русе да я стопят до 22:20 и един изнервящ край.
 В отделните геймове "Хебър" постигна победи с 25:19, 25:21 и 25:21 точки