Новина: Тепърва ще обявяват часовете на срещите от плейофите, в сряда "Хебър" играе срещу "Дунав" в Пазарджик
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Sunday 17 March 2019 - 12:20:24

Пазарджик ВК Хебър

Макар и със загуба в последната си среща  "Хебър" Пазарджик завърши на първо място в класирането от основната схема на Супер лигата по волейбол за мъже  в първенството 2018/2019. Което, след спечелването на Купата на България, си е втори исторически успех за пазарджишкия волейбол.
Отново публиката изпълни зала "Васил Левски"  до краен предел в очакване на съкрушителен финал срещу все по-настървения отбор на армейците, но това така и не се случи. Момчетата на Атанас Петров загубиха с 1:3 гейма / в отделните части 16:25, 25:22, 25:27 и 22:25/. Така ЦСКА се класира на второ място, пред миналогодишните шампиони от "Нефтохимик".

На официалния сайт на БФВ са публикувани съперниците  в 1/4-финалните плейофи на шампионата след изиграването на всички мачове от последния XXII кръг на редовния сезон в Суперлига на България при мъжете.

Регламентът предвижда в тази фаза да участват първите осем отбора от редовния сезон, като те се срещат по схемата 1-8, 2-7, 3-6, и 4-5. Играе се до две победи от три мача, като заелите по-предно класиране тимове имат домакинско предимство в срещите.

Първенецът в редовния сезон Хебър (Пазарджик) ще се срещне с осмия в крайното класиране - Дунав (Русе).

Завършилият на второ място тим на ЦСКА ще играе със седмия в таблицата - Пирин (Разлог).

Шампионите от Нефтохимик 2010, които приключиха на трета позиция в таблицата ще се изправят срещу Левски София, който завърши шести в таблицата.

Волейболистите на Добруджа 07, които извоюваха четвърта позиция ще се изправят срещу петия в класирането – Монтана.

По програма срещите са насрочени за 20 март (сряда), 23 март (събота) и евентуално 26 март (вторник), ако се стигне до трети решителен мач. Часовете на мачовете ще бъдат обявени по-късно.