Новина: Исторически успех за пазарджишкия волейбол
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 14 January 2019 - 06:45:14

Пазарджик

„Хебър” завоюва Купата на България, като победи на финала  “Нефтохимик” с 3:2 гейма. В препълнената зала "Васил Левски" момчетата на Атанас Петров се наложиха безапелационно в тайбрека с 15:7 след размяна kd геймове и равенството от 2:2.
Залата, в която се игра финалният турнир, не успя да побере всички желаещи да присъстват на историческото събитие и може би още толкова останаха  пред вратите на Спортна зала "Васил Левски"

След шампионската титла през 1947 година за "Чавдар", чийто наследник са следващите формации, това е второто най-високо постижение за   пазарджишкия мъжки волейбол.

Екстазът, обхванал публиката след последната точка на мача, бе неописуем. Заедно празнуваха феновете, спортистите треньорите и кметът на общината Тодор Попов.

Всички от спортно-техническите и съдийски  екипи  дадоха висока оценка на домакините за организацията на турнира.