Новина: Победа за "Хебър" и "усещане за нещо голямо"
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Sunday 07 October 2018 - 09:52:47

Пазарджик

В първия си мач от турнира за Балканската купа волейболистите на Атанас Петров постигнаха убедителна победа с 3:0 гейма срещу сръбския "Млади Радник". И трите гейма се развиха почти по един и същ начин. Гостите постигаха някаква преднина, която поддържаха в рамките на точка-две. Резултатът бе изравняван около 20-та точка и затварян от "Хебър". В отделните геймове 25:20, 27:25 и 25:21.
Рано е да се персонализират "заслугите", но и за"невъоръжено" око е видно, че тази гарнитура на пазарджишкия мъжки волейбол е по-силна от досегашните две, с които Атанас Петров започваше първенствата.
Видяното и на игрището , и по трибуните, които отново бяха пълни, е основание за  постигане на очакваното нещо голямо - на третата година от възраждането на професионалния волейбол в Пазарджик.

Довечера от 19:00 часа "Хебър" играе на финала срещу турския "Зираат банк", а за 3-4 място от 16:00 часа излизат "Млади Радник" и румънският CSM.