Новина: Победите на "Хебър" са значими най-вече за "зелените" футболисти на полувремето
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Thursday 06 September 2018 - 11:33:10

Пазарджик ФК Хебър

В поредицата си от победи като гости и домакини в първенството на Трета Югозападна лига и в турнира за Купата на България "Хебър" отстрани "Вихрен" /Сандански/ и е зонален представител на 1/16 финала срещу елитния „Берое“.
С много  постоянство и непрестанен натиск през второто полувреме момчетата на Танчо Калпаков успяха да заличат неприятното впечатление от първите 45 минути, в които гостите не само ги превъзхождаха, но и поведоха в резултата от дузпа.

Натискът  на пазарджишките футболисти даде резултат едва в 84-та минута, когато Хаджиниколов отбеляза след пробив на Тонев по десния фланг и последвало центриране. Няколко минути по-късно отново с негово участие се стигна и до фаулиране в наказателното поле на "Вихрен", а "щатният" изпълнител Руслан Иванов  превърна дузпата в гол. За грубо оспорване съдията декорира състезател на "Вихрен" с червен картон и отборът от Сандански остана с 10 играчи на терена.  В опита си да постигнат равенство в оставащите минути до края на срещата те бяха изненадани в продължението  след контраатака, при която Руслан Иванов се оказа сам срещу вратаря на гостите и с технично прехвърляне оформи крайното 3:1.

Пазарджишките футболисти постигнаха поредната си домакинска победа. Изключително приятно впечатление прави, както и при предишните, появата на полувремето на терена на ст. "Г. Бенковски" и на най-малките от футболните школи на клуба.Няколкото минути гонене на топката по терена, пистата, в и зад  мрежата навярно оставят у тях повече емоции,  впечатления и формират привързаност към спорта и играта, може би повече, отколокото всяка тренировка.Колкото по-голямо става това зелено "мравуняче", толкова по-значими стават победите на отбора, а и целите на проекта ФК "Хебър 1918".