Новина: „Фристайл” отново е победител в благотворитгелния турнир на Ротаракт клуб
(Категория: Интересно)
Публикувано от pamedia
Tuesday 12 June 2018 - 10:55:01

Пазарджик

Младежката секция на Ротари Пазарджик „Бесапара” – Ротаракт клуб с президент Таня Соколова организира благотворителен футболен турнир. Финансовите средства, събрани от участниците и публиката, са предназначени за Второ детско отделение към МБАЛ в областния център, а с тях ще бъде закупен перфузор – инфузионна помпа за прецизни вливания на медикаменти.
    Срещите от състоялия се през уикенда турнир се играха на футболните игрища след тенис кортовете в Пазарджик. В надпреварата се включиха 23 отбора по 6 играчи, плюс двама резерви, които бяха разделени в три потока и играха на принципа на елиминацията. Победител в турнира стана миналогодишният шампион в същото състезание - отборът „Фристайл”. На второ място се класираха „Червените дяволи”, а трети станаха „Файер”. Голмайстор е Димитър Тошкин от „Фристайл”, а наградата за най-добър вратар отиде в ръцете на Иван Убенов от отбора на „Файер”.
      Организаторите успяха да съберат 1350 лв., но за съжаление собственика на терена, независимо от благотворителния характер на проявата, им взе 300 лв. от тях, така че за да постигнат сумата от 2000 лв., колкото струва апаратът, ще се наложи да организират още една проява в края на лятото и началото на есента - през септември.