Новина: Тодор Попов връчи купата на "Левски" (Паталеница), спечелил турнира на Асоциацията на българските футболисти
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Friday 27 April 2018 - 17:05:18

Пазарджик

Отборът на "Левски" (Паталеница) спечели детския турнир за Купата на Асоциацията на бългаските футболисти, който приключи в Пазарджик и е част от националната програма „Децата и футболът“.

Турнирът бе организиран от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Министерството на младежта и спорта и се проведе под патронажа на кмета на Пазарджик Тодор Попов, който награди призьорите.

Сред официалните гости бяха още председателят на областния съвет на БФС - Пазарджик Спас Иванов, както и генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.

В надпреварата взеха участие 8 отбора от Пазарджишка област, съставени от деца до 12-годишна възраст.

Във финала "Левски" (Паталеница) победи "Спортно училище" (Пазарджик) със 7:0. Трето място зае "Хебър 1918" (Пазарджик), който надигра "Оборище" (Панагюрище) с 5:3. В мача за 5-о място тимът на "Орлета" (Пазарджик) разгроми "Свобода 2011" (Пещера) с 10:0. Седми завърши отборът на "Батак" след успех с 2:1 над "Марица" (Белово).

Финал: Спортно училище (Пз) – Левски (Паталеница) 0:7

Всички участващи отбори получиха пълна футболна екипировка и футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. На индивидуалните призьори бяха връчени специални предметни награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.