Новина: Тази вечер ще се помни, „Хебър” победи „Монтана” с 3:2 гейма
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Sunday 11 February 2018 - 00:02:27

Пазарджик ВК Хебър

Не просто заради победата над есенния водач в класирането  и носител на сребърните медали от миналогодишното първенство на Суперлигата. А заради емоцията. За това, за което пазарджиклии изпълват спортна зала "Васил Левски". Днес те го получиха така, както не беше случвало от началото на първенството във висшата волейболна лига за мъже. До сега имаше победи, имаше и победи със същия резултат, и победи с много емоция и майсторство, но като изригването на публиката след последния удар за 15:10 в тай брека - не е имало. Само това да бяха постигнали момчетата на Атанас Петров в първото си участие в Суперлигата - е достатъчно.

Съчетанието от подкрепата на крака от публиката и опита, спокойствието и майсторството на Агонцев от началния удар след 10:10 сломи, обезвери, отчая отбора на "Монтана", за да приключи точковия си актив в петата част на 10 точки.  И да признае, да се поклони на публиката  заедно с отбора на "Хебър".

Драмата до тай брека извървя пътя на променливия  успех за двата отбора. Гостите от "Монтана" със самочувствието на бивши водачи в Лигата за "нула" време взеха първия гейм с  13:25 точки. С началото на втория, обаче разбраха , че нещата, май няма да са такива, каквито им изглеждаха в началния. "Хебър" поведе, "Монтана" успя да го настигне  до 7:7, а и да взме точка преднина при първото техническо прекъсване. Показателно за залога на мача бе и жълтият картон за ст. треньора Атанас Петров заради реакцията  срещу  претенциите на колегата му Даниел Пеев  край страничната линия.
 Трудно, но все пак пазарджишките волейболисти наложиха волята си, взеха гейма с 28:26 точки и изравниха резултата в мача.

В третата част волейболистите от Монтана  не знаеха какво се случва - подобреният начален удар и комбинациите в атака ги стресираха, а заработилият блок ги отчая. В интерес на истината,   и каскадата от смени, предприети от Атанас Петров, също допринесе за разгромното  25:15 за пазарджишкия тим.

Очакваният финален удар в четвъртия гейм, обаче така и не се получи. Играта на волейболистите от "Монтана" потръгна и те го спечелиха с 25:17. Освен всичко останало, драматизмът на срещата бе оцветен с два червени картона - по един за двата отбора, именно  в тази част и жълт - за състезател на гостуващия тим във втория гейм.

А резултатите от тай бреците в Пазарджик, като че ли изглеждат предрешени - зазвучат ли възрожденски песни, публиката изправи ли се на крака и момчетата раздадат ли се на игралното поле. За вибриращия бетон и стъкла - кой ти мисли...