Новина: Без българско участие на турнира по тенис на маса Asarel Bulgaria Open
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Saturday 27 August 2016 - 12:37:02

Петко ГабровскиВ третия ден от Откритото първенство на България по тенис на маса Asarel Bulgaria Open, който се провежда в  Панагюрище, и 12-те български тенисисти, извоювали място в основната схема на турнира при мъже сингъл, отпаднаха в първите си мачове от директните елиминации.

Състезаващият се за Италия Нягол Стоянов (14-та позиция в схемата), за съжаление, също не успя да е се пребори за място в следващата фаза на турнира и отпадна с 3:4 гейма от 59-ия в схемата Томас Ле Бретон (Франция).

По-рано днес от турнира за двойки при жените отпаднаха и двата ни тандема, Анелия Карова/Елица Замфирова и сестрите Красимира и Мария Йовкови. Представителите ни при двойки мъже Теодор Александров/Петьо Кръстев загубиха оспорван двубой срещу Юто Кицукури/Кенджи Мацудаира от Япония.

Международният турнир по тенис на маса 2016 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open продължава с полуфиналите и финалите за младежи и девойки до 21 години и с четвъртфиналите за двойки при мъжете и жените. От 18:00 часа ще се играят четвъртфиналните мачове при мъжете и жените.

В неделя от 10:00 часа ще се играят финалите при мъжете и жените, а церемонията по награждаването на победителите и закриването на турнира ще бъде от 16:30 часа.