Новина: С 9 медала от Габрово се завърнаха пазарджишките корабомоделисти
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 18 July 2016 - 08:19:51

Димитър Марков, Девет медала спечелиха корабомоделистите от Пазарджик, които участваха  в третия, последен кръг за моторни радиоуправляеми модели – класовете М и NS от Държавното първенство по корабомоделен спорт.  Макар и в намален състав, обнадеждаващи резултати постигнаха Димитър Димитров - с два златни и три сребърни медала, Димитър Марков – с два златни и Петко Петков- златен и сребърен медал.

Отново най-оспорвано преминаха гонките в Експерта и отново над всички се откроиха двамата Митковци, като Марков се наложи с 44 обиколки, а Димитров - с 43 се задоволи с бронза, среброто със същия резултат и разлика само от 18 секунди грабна варненецът Александър Захариев, разказа треньорът и председател на клуба Димитър Ганчев.
Димитров и Марков победиха и в отборният клас Тим-Експерт с 254 обиколки, с цели 14 пред Захариев-Тодоров. За пореден път Петко Петков доказа, че ще продължава да е лидер и няма лесно да се даде на младоците, като победи в клас ФСР-Е с 61 обиколки, пред Антон Манолов от Добрич – с 59 обиколки и следван от сина му – Митко - с 54 обиколки в клас „Старт“  отстъпи отново само с 15 секунди и с по 56 обиколки си разделиха златото и среброто отново със сина си.
Извън призьорите останаха Стефан Марков и Стоян Бахчеванов, но пък останаха доволни, че са плътно след победителите.
За съжаление пазарджишкият Модел яхт клуб и този път се яви без юноши, поради смяната на поколението. Досегашните навършиха юношеската възраст, а за настоящите е още твърде рано да се хвърлят в непосилните за тях спортни битки, посочи Димитър Ганчев.
Следващото голямо състезание за нашите корабомоделисти е Европейското първенство в Унгария, което ще се проведе след две седмици.

На снимката: Димитър Марков