Новина: Добри резултати на Йордан Гуров и на триатлонистите от СК”Шампион”
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 20 June 2016 - 08:02:08

ШАМПИОН - ПАЗАРДЖИК, Завършиха последните стартове от Европейското първенствово и Европейската купа по триатлон  в  гр.Бургас. Силно представяне направиха малките триатлонисти от пазарджишкия спортен клуб ”Шампион”, които спечелиха общо 3 медала:

сребърни - за Христо Георгиев и Михаела Зонова и бронзов - за Миро Атев в групата 12-13 годишни. Спортистите преодоляха трасето, което включваше плуване в морето 300 м - 10 км колоездене - 2 км бягане. Успешно финишираха  Никол Бечева в група 14-15г., която остана на 5-то място, както и Цветимира Метанова и Виктория Стойнова /12-13г/. Имаме перспективни млади състезатели, които скоро ще развият потенциала си, коментира треньорът Валентин Георгиев.
В стартовете за Европейската купа за младежи и девойки състезателят Велизар Велизаров се класира на 14 място с дистанция 750 плуване - 20 км колоездене- 5 км бягане.
Този уикенд Йордан Гюров /на 17 год./ участва в Държавното първенство за мъже и жени по модерен петобой в гр. Велико Търново. Той се класира на 6 място при мъжете и 5 място при младежите до 21 г .Резултатите му потвърдиха,че е най-добрият петобоец в момента за възраст 17-18 г. в България. Следващото участие на Гюров е  Европейското първенство за 18 годишни в Барселона Испания в края на месец юли!