Новина: Със смазващото 8:0 ДФК "Орлета" взеха купата „Децата и футболът”
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Friday 22 April 2016 - 16:21:38

ПазарджикОтборът на ДФК "Орлета" (Пазарджик) спечели 11-тото издание на детския футболен турнир, който беше част от националната програма „Децата и футбола“. 8 детски отбора от пазарджишка област на възраст до 13 години взеха участие в състезанието, проведено на градския стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. До срещата за първото място стигнаха тимовете на ДФК "Орлета" и "Оборище" (Панагюрище). Пазарджиклии имаха смазващо  превъзходство над своя съперник и взеха крайната победа с 8-0.

foot_det16a.jpgВ "малкия" финал "Марица"(Белово) победи с 3-0 "Свобода" (Пещера) и грабна третото място. Пето място в крайното отборно класиране зае тимът на Чепинец (Велинград), който разби съседите си от Левски (Ракитово) с 4:0. Последните две места в крайното подреждане заеха съответно отборите на Левски (Паталеница) и Батак.
При официалното награждаване, всеки от 8-те участващи тима получи футболен екип, топки и флагче. Организаторите бяха предвидили и 9 индивидуални награди за най-добрите футболисти, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът” Кока-кола. Те бяха връчени от кмета на Община Пазарджик Тодор Попов, шефът на ОС на БФС Спас Иванов, представители на ръководството на местната футболна централа и футболни ветерани.