Балканска титла на Миро Атев и 4 златни медала от Държавното първенство по триатлон за СК ”Шампион”

СК ШАМПИОН - ПАЗАРДЖИК,На гребния канал в гр.Пловдив се проведе  Балканско и  Държавно първенство  по дуатлон, което включва последователно бягане - колоездене – бягане. Участие взеха над 150 триатлонисти от България и  балканските  страни. СК”Шампион” участва с 31 състезатели в 4 възрастови групи, съобщиха от клуба.
Най-голямото постижение от Балканското първенство е шампионската титла на Миро Атев при 12-годишните. На 3 място е друг състезател на "Шампион" - Александър Дачев.
В Държавното  първенство во  СК ”Шампион” излъчи 4 държавни шампиона в различните възрасти, 4 сребърни и 4 бронзови медалисти. Най-много участници имаше в групите до 10 и 12 год.
При 10-годишните момчета златен медал спечели Маурисио Папазов с голяма преднина, на 2 място - Ангел Мадин. При момичетата отново златен за Цветелина Начева - безапелационна и сребърен - за Йоана Бабачева. В групата на най-малките имахме и своите дебютанти, родени през 2007 и 2008 год -Томас Григоров, Теодора Маринова и Рая Христоскова, които завършиха успешно състезанието. В групата до 12 години златен медал за Михаела Зонова, за бронзовия медал след авария и паднала верига се пребори Цветимира Метанова. Отлично се справиха и другите ни дебютантки в тази група: Елена Дочева, Виктория Стойнова, Дарина Стойнова, Любомир Германов, Георги Рангелов, Ангел Франгов, Димитър Калагларски, заяви треньорът Валентин Георгиев.
При момчетата златен медал  за Миро Атев, сребърен  за Александър Дачев, Христо Георгиев се класира на 4 място. В тази група шампионите бяха с най-масово участие - 13 състезатели.
В групата на момичетата до 14 години бронзов медал спечели Никол Бечева.
В 3-та група до 16 годишни двама състезатели от основната група спукаха гуми. Велизар Велизаров не завърши състезанието. Другия отлично подготвен състезател на клуба - Йордан Гюров, кара колелото последните 3 км със спукана гума и не успя да разгърне потенциала си във второто бягане - класира се на 3 място и спечели бронзов медал. При момичетата в същата група Валентина Георгиева е на 2 място,а Юлия Спасова на 3 място.