3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала за „Импулс“ от Скопие

Признанието на 13-членното жури на Межгдународния турнир по спортни танци в Скопие се измерва с три златни, два сребърни и четири бронзови медала за пазарджишкия клуб „Импулс“. В престижното състезание в Скопие, което носи точки за световната ранглиста, участие взеха над 150 танцови двойки от Италия, Унгария, Харватска, Босна и Херцеговина, Румъния, България
Македония. Танцовите умения на двойките бяха оценявани от международни жури, чийто членове бяха от 11 различни държави.
От  пазарджишкия клуб „Импулс“ участие взеха 15 танцови двойки. Тринадесет от двойките стигнаха до финалите в различните възрасти, равносметката е три златни, два сребърни и четири бронзови медала, останалите заеха местата от 4 до 6. Състезателите на спoртен клуб „Импулс” за пореден път доказаха своето майсторство и защитиха името на клуба и страната ни, сподели треньорът Иван Александров.
При децата  до 11 години Божидар Гивечев и Елена Чанкова се класираха на второ място в латино танците и четвърто в стандартните танци. Пети в стандартните са Николай Еличин и Маия Мечева.
При юношите младша възраст със златен медал е двойката Георги  Попов – Петя Лазова – първи в стандартните танци и четвърти в латината. Георги  Кининчев – Яна Янушева спечелиха второ място в латината и трети в стандартните танци. Следват ги Кирил Забурдяев – Мартина Хулиянова  – с 3-то място латина и 4-то място стандарт.
При юношите старша възраст Димитър Димитров – Йорданка Йорданова са със златен медал в латината, Иван  Караджов – Мона Виделова са четвърти в стандарта и пети в латината.
В предпоследната възрастова група – младежи, „Импулс“ има най-много отличия. Те са за Теодор  Златарев – Иванка Георгиева – 1-во място  стандартни танци, Георги  Трифонов – Даниела Макнева – 3-то място стандартни танци, Антон Христов – Шанай Манафова – 5-то място стандартни танци, Коста Каракашян – Мария Глиндеман  – 7-мо място стандарти танци, Георги Ганев – Христина Иванова – 5-то място латина и      Димитър Димитров – Йорданка Йорданова – 6-то място латина.
При състезателите на 19 години двойката Георги  Ганев – Христина Иванова са трети в стандартни танци, а Теодор  Златарев – Иванка Георгиева се класираха на 6-то място в стандартните танци.

Още едно признание за СК „Импулс” е  и номинацията от Българска федерация  по спортни танци  на две от  танцовите двойки: Иван Райков – Николета Петрова и Васил Йовчев – Симона Йовчева. Те ще представят България на WDSF European Union Standart  Dance /Европейско първенство на страните от европейския съюз по стандартни танци/ на 12 ноември 2011 г. в Чехия. Участие в състезанието могат да вземат само страни членки на Европейския съюз. Квота за участие на европейското първенство нашите двойки спечелиха на база класиране на шампионата на България.