Петър Кръстев и Ваня Ангелова спечелиха купите на „Асарел-Медет” в международния турнир по тенис на маса

asarel_tenis13a.jpgНационалите Петър Кръстев и Ваня Ангелова спечелиха първите места в третото издание на Международния турнир по тенис на маса „За купите на „Асарел-Медет” АД, който се проведе от 15-и и 18-и август. При дамите Ангелова победи във финала Елица Замфирова с 4:2 и заслужи първото място. В полуфинала победителката се наложи над трикратната европейска шампионка за девойки Роксана Истрате.

asarel_tenis13b.jpgВъв финалната среща при мъжете с повече воля и увереност Петър Кръстев успя да се наложи над третата ракета на Италия Нягул Стоянов – син на легендарния ни шампион Иван Стоянов. В малкия финал Теодор Йорданов победи известният румънски майстор Йонут Сени. Призьорите получиха наградите си от прокуриста на „Асарел-Медет” АД Иван Дончев, който обеща турнирът да стане още по-силен и популярен през следващите години.

Състезанието се проведе в зала „Орчо Войвода” в Панагюрище. Сили премериха също ветераните, както и юношите и девойките до 15 и 18 години. Наградният фонд, която е осигурен от „Асарел-Медет” АД и поделен от призьорите, надхвърли 10 000 лева.

В състезанието се включиха над 300 тенисисти  от 10 държави.   Председателят на българската федерация по тенис на маса Стефан Китов даде отлична оценка на организаторите и съобщи, че ще предложи през следващата година турнирът да влезе в календара на европейската федерация.