ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Успешен старт за пазарджишките корабомоделисти

Модел Яхт Клуб ПазарджикПо традиция началото на спортно-състезателния сезон за 2013 година по корабомоделните спортове отново беше на спортната база „Кюмурлука” край Харманли. Спортистите от Модел яхт клуб - Пазарджик подходиха отговорно и макар че водата в езерото на „Острова” беше недостатъчна, успяха да подготвят моделите си за предстоящите спортни битки. При изключителна конкуренция, топло и отлично подготвени полигони, пазарджишките корабомоделисти успяха да се наложат в основните класове радиоупрпавляеми модели.
Още в първият си старт юношата ни Димитър Марков подсказа, че и през тази година ще „свири първа цигулка” при мъжете. Митко успя с лекота да се наложи в пет от шестте си старта в различните класове модели. В клас Еко-Експерт навъртя 38 обиколки и грабна златото. Златни отличия спечели и в класовете Стандарт-60 с обиколки, Ф-3-Е – 144,7 точки. В тандем с другият юноша от Варна – Александър Захариев, с който се подготвят за Световното в Белгия успяха да се наложат над досегашните лидери П. Петков и Д. Димитров и в двата тимови класове- Тим-Експерт с 214 обиколки е в Тим-Мини с 98 обиколки. Единствено Митко отстъпи на Сашко при изравнени сили , като завършиха с еднакъв брой обиколки - 34, но варненецcj го изпревари само с 2 секунди.
При мъжете златно отличие успя да спечели и Димитър Димитров в клас Старт с 29 обиколки и сребро в тандем с П. Петков в клас Тим-Експерт - 202 обиколки. С две сребърни отличия остана и мс Петко Петков – клас Тим-Експерт и Моно, а в клас Експерт остана трети с 37 обиколки. ?ез призови отличия останаха Стефан Маркав и Стоян Бахчеванов.
  При юношите за златни отличия се пребориха Георги Георгиев в клас Еко-Старт с 26 обиколки и Атанас Ангелов- клас Ф-4-А  с 99 точки. Два сребърни медала спечели Кристиан Горанов в кл. Старт-25 обиколки и в кл. Ф-4-А – 85,5 т. С бронзово отличие си тръгна и Олег Стефанов в клас Ф-3-Е – 139,5 точки. Не достигна рутина и опит на „новаците” Димитър Костадинов и Александър Атанасов за призово класиране, но бъдещето е пред тях .
И така, с 8 златни , 4 сребърни и 2 бронзови отличия - за спортистите на Модел яхт клуба. Спортния маратон ще е дълъг и ръководството на клуба се подготвя за нови, още по-големи успехи. Предстоят и отговорни домакински прояви -  за Празника на Пазарджик провеждаме Държавното първенство и Мемориал „Н.Шишков” за настолни модели, през юни посрещаме „скоростняците в класовете  А/В и участниците в кръг от Световната Купа по авиомоделизъм за кордови модели, а през юли пък сме домакини на Европейското юношеско първенство по авиомоделизъм за свободно летящи модели на летище Черногорово.