Кметът награди спортисти с републикански и европейски отличия

Тодор Попов и Стефан ГъревКметът на Пазарджик Тодор Попов награди с грамота и парична премия  спортистите Стефан Гърев, Тодор Тодоров и Иван Рачев.
Стефан Гърев е състезател на СК “Бадминтон скуош”. Той завоюва три  пети места – на двойки, смесени  двойки и отборно, на Европейското първенство по бадминтон за младежи и девойки  до 19 г. в Анкара (Турция). В отборното класиране – пето място. Стефан получи парична премия от 500 лв.

Тодор Тодоров и Иван Рачев от СК “Торнадо карате-киокушин” се класираха  на призови места на шампионата в  гр. Пловдив. Тодор Тодоров е държавен шампион за деца до 12 г., категория  до 32 кг по карате киокушин, обявен е  за най-техничен състезател на първенството, а Иван Рачев е шампион за деца до 12 г., категория до 35 кг по карате киокушин. Двете момчета получиха по 200 лв парична премия.
Треньорът Васко Пеев обеща пазарджишкият отбор да се прочуе и на предстоящото европейско първенство в Швейцария.

На снимката: Награждаването на Стефан Гърев