Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Румен Денев показа най-добро време на трасето от републиканския планински шампионат по автомобилизъм в Панагюрище

На старта в ПанагюрищеЗавърши IV-ия кръг от Републиканския планински шампионат по автомобилизъм Панагюрище `2012. На старта застанаха 28 състезатели. От тях финишираха успешно 25, съобщи Цеца Плачкова, завеждащ "Връзки с обществеността" в Община Панагюрище. Извън класацията останаха Илия Царски, който поради повреда в двигателя не финишира на втория манш. Костадин Щерев и Ивайло Илиев пък не стартираха на втори манш.

В генералното класиране в Група Х и Е на първо място е Румен Дунев от Дунев Рейсинг с Митцубиши Лансер ево 9. Втори е панагюрецът Любен Каменов от Каменов Рали Тим с Митцубиши Лансер ево 8, а трети – Тихомир Златков от АСК Мабанол с Форд Ескорт.
В своя клас Х 4 Любен Каменов постигна най-добро време и зае първото място. След него се наредиха Тихомир Златков и Атанас Божилов. В клас Еmax първи е Румен Дунев, а на второ място – Любомир Мечков от АСК Джордан РТ с Митцубиши Лансер ево 8.
В генералното класиране в Група А и N първи е Григор Григоров с Митцубиши Лансер ево 9, втори – Борис Григоров със Ситроен Ц2 С1600 – и двамата от АМСК Боила Автомоторс. На трето място на почетната стълбица се качи Мирослав Ангелов от Русе Кар Моторспорт с Фиат Пунто С1600.
В отборното класиране на първо място е АМСК Боила Автомотор и пилотите Григор Григоров и Борис Григоров. Втори са Стефан Панчугов и Милен Узунов от Казанлък Моторспорт, а трети – Атанас Божилов и Стефан Стефанов от АРА Моторспорт.
Румен Дунев взе и купата на “Асарел-Медет” АД за най-добро време на трасето.
Всички участници в състезанието получиха вино от Винарска изба “Румелия”.
Кметът на Панагюрище Никола Белишки изказа благодарност на всички, които взеха участие в подготовката на състезанието - организаторите от БФАС, Общинска администрация, "Асарел-Медет" АД, който е и генерален спонсор, "Оптикоелектрон груп" АД, оказал финансова подкрепа, "Автоцар" ООД, РУП и ПБЗН - Панагюрище, МБАЛ "Събо Николов", Винарска къща "Румелия", Радио СОТ. Сред официалните гости на състезанието бяха заместник-министърът на икономиката, енергетиката и туризма Иво Маринов и областният управител на Стара Загора Недялко Недялков.