Футболният отбор на Говедаре спечели ромския турнир в Септември

Ромски футболен турнир в СептемвриФутболният отбор на с. Говедаре спечели първото място в XV-ия Национален ромски футболен турнир, който се проведе в Септември. На финала говедарци се срещнаха с тима от гр. Септември. Към края на срещата напрежението по трибуните се покачи и съдията прекрати мача при резултат 1:0 за Говедаре.
За ІІІ-то и ІV-то място спориха отборите на Пазарджик и Мало Конаре, а в редовното време срещата завърши 2:2. Пазарджик се оказаха по-добри при изпълнението на наказателни удари.
Четирите призови отбора получиха парични и предметни награди.  За І.- во място (Говедаре): екип, купа, грамота и 800 лева. За ІІ-ро място (Септември): екип, купа, грамота и 500 лева. За ІІІ –то място (Пазарджик): място: купа, грамота, топка и 300 лева. За І.-то място (Мало Конаре): купа, грамота и 200 лева.
Община Пазарджик финансира с 3 600 лева участието на дванадесет футболни отбори в ХV-тия Национален ромски футболен турнир, който се провежда от 01 до 03 май в гр. Септември. Във футболния турнир през 2012 г. от  Община Пазарджик участваха тимовете на град Пазарджик и селата  Черногорово, Говедаре, Мало Конаре, Алеко Константиново, Ивайло, Сарая, Огняново, Юнаците, Пищигово, Братаница и Драгор.
Вратарят на отбора на Говедаре е отличен с индивидуална награда – 50 лева, купа и грамота.