Димитър Марков спечели купа „Борис Ангелов“

d_markov130911.jpg15-годишният състезател на Модел яхт клуб Пазарджик Димитър Марков спечели купата „Борис Ангелов“ на провелия се през почивните дни едноименен национален турнир. Заедно с него  в района на почивната база „Журналист” на язовир Батак, местността Дъното, се проведе и последният- пети,финален, кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за радиоуправляеми яхти-класовете Ф-5.
Участваха над 70 участници от България, както и един участник от Германия.
При водната „Формула-1”, за скоростните радиоуправляеми модели по блестящ начин, се представи младият състезател   Димитър Марков и с победите си в класовете „Експерт”-64 обиколки и „Експерт-тим”-89 об./ в тандем с мс Петко Петков и Димитър Димитров/, втори стана в „Стандарт” и „Мини-Тим”-/отново с Петков и Димитров/ и третото с и място в „Еко-Мини”, съвсем заслужено спечели и Купа ”Б. Ангелов” – учредена от семейството на заслужилият треньор Борис Ангелов, съобщи треньорът Димитър Ганчев.
Освен златото и среброто в тимовете, Димитър Димитров с 53 обиколки стана втори в клас Еко-Мини /шампион стана габровецът Станислав Христов - също с 53 но с 17 сек по-бръз/   и трети в Експерт-58 об. мс Петков остана пък трети в „Стандарт”-85 и Мини-Хидро-19, а победители  станаха старозагорецът Клим Попов-87 и Петер Шмидт-34.
Другият ни юноша – Георги Георгиев, в съревнование с мъжете успя да спечели бронза в „Старт”-45 об. и беше истински щастливец, че се нареди след германеца Петер Шмидт /45/ и бившият наш Христо Георгиев/43/ и втори бронз в „Мини-Тим” / в тандем със Стефан Марков/, разказа з.м.с.Димитър Ганчев.
Във ветроходната регата за пореден път безкомпромисен беше бившият пазарджишки състезател мс Димитър Давидков от Благоевград, като победи в клас Ф-5-Е, в клас Ф-5-М остана втори, а във Ф-5-10 изобщо не стартира и в крайното индивидуално класиране, грабна и трите шампионски титли, следван от варненските състезатели Никола Николов и мс Живко Липчев. Тук отново в намален състав състезателите на Модел яхт клуб-Пазарджик не успяха да се преборят за по-челно класиране и Иван Ралчев остана на крачка от медалите-четвърти във Ф-5-М  и Ф-5-10 , а  мс Томчо Кулински – пети в клас Ф-5-Е. При юношите в кръга заслужено победи Виктор Тодоров от Варна, а комплексно, шампион стана Стоян Алексиев от „Средец. Нашият Георги Кулински остана пети. Във Вандеррегатата – на  километровата дистанция се наложи м.с. Жевко Липчев и грабна специалният приз на Модел яхт клуба.
 Въпреки „сушата” при ветроходците и по-малкото призови места във водната „Формула-1”, ръководството на Модел яхт клуба изказа удовлетворение  от резултатите във  финалните стартове в края на спортно-състезателната 2011 година.