"Химията" - номер едно във футболната надпревара за ученици
Професионална гимназия по химични и хранителни технологии (ПГХХТ) спечели първото място в общинското ученическо първенство по футбол за учебната 2020-2021 година.

В надпреварата се включиха 15 училища в Община Пазарджик. Учениците бяха разделени в три възрастови групи (5-7 клас, 8-10 клас и 11-12 клас), а днес се проведе финалният сблъсък при най-големите (11-12 клас), съобщиха от спортния отдел на Община Пазарджик

На финала бяха ПГМЕТ ("Механотехникума") и ПГХХТ ("Химията"). „Химиците“ спечелиха с 3:2 в изключителен мач, изпълнен с няколко обрата. В 15-ата минута след изпълнен ъглов удар, Йордан Бонев изведе "Химията" в резултата за 1:0. В 30-ата минута ПГМЕТ изравни, а в края на полувремето дори поведе с 2:1. През втората част Йордан Бонев изравни за ПГХХТ за 2:2 в 60-ата минута. А в 69-ата минута капитанът Велчо Велев с отмерен удар от около 25 метра матира вратаря на съперника за 3:2.