На върха в Суперлигата разликата между "Хебър" и "Нефтохимик" вече е 3 точки
Пазарджик
След снощната трудна победа на шампионите от "Нефтохимик" срещу "Марек" в Дупница с 3:2 гейма и 3:1 за  "Хбър" над "Добруджа" в петък вечер разликата между първия и втория във временното класиране на Суперлигата по волейбол за мъже вече е с точка по-малко.
Бургазлии са лидери с 15 победи, 2 загуби и актив от 44 точки, следвани от "Хебър" с  14 победи, 3 загуби и 41 точки.
На трето място е отборът на "Монтана" с 39 точки, а четвърти - "Добруджа" с 36 точки. Между тези два тима ще е и дербито на следващия 18 кръг, което ще се играе на 29 февруари. Срещите от кръга започват ден по-рано, като "Хебър" ще гостува на "Арда" в Кърджали, а "Нефтохимик" приема "Левские"(София).

В отново препълнената зала "В. Левски" момчетата на Атанас Петров в петък вечер не допуснаха амбицираният състав на "Добруджа" да постигне нещо повече от един гейм.
За най-полезен играч бе избран разпределителят Любомир Агонцев, койта замени Братоев и имаше решаващ принос за успеха на "Хебър" над тима от Добрич с 3-1 гейма. В отделните части: 21-25; 25-20; 25-19; 25-18