Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Злато и сребро за джудистите на „Кодокан“ от турнира в Тополовград
Кодокан
С два златни и един сребърен медал се завърнаха от поредния турнир по джудо състезателите на СК „Кодокан“. Надпреварата се състоя в събота в Тополовград.
Със златото се окичиха Денислав Медаров в кат. до 34 кг и Цветомир Вълков в кат. до 46 кг. Само на крачка от златото остана Никола Марков, който е петокласник в Спортното училище. В категория до 60кг той завоюва сребърен медал. От останалите пазарджишки състезатели пети се класираха Даниел Генов в кат. до 30 кг и Стоян Бабачев – кат. 38 кг. - и двамата ученици в Спортно училище град Пазарджик.
Общо 20 отбола се включиха в състезанието, като нашите джудисти бяха представени от най-малките. Те ще представят Пазарджик и на предстоящите състезания в Габрово и Сливен, а целта е малките и по-неопитни състезатели да придобият самочувствие и амбиция за победа. Това коментираха треньорите на СК „Кодокан“ Величко Серев и Виден Василев. Те уточниха, че силните и опитни джудисти на „Кодокан“ усилено се готвят за предстоящи международни участия.