Отново медали и престижни класирания за джудистите на „Кодокан“ и Спортното
Пазарджик
Четири златни медала, четири сребърни медала, един бронзов медал, две четвърти места – такава е равносметката за джудистите на „Кодокан“ и Спортното училище след проведения в неделя Международен турнир по джудо. Домакин на престижното състезание беше гръцкият град Аминта.
Ето кои от пазарджишките деца заслужиха престижните отличия:
Златни медалисти станаха Маринела Янева в кат. До 57 кг., Георги Дамянов в кат. до 38 кг, Андрей Ганчев – кат. 46 кг и Любомир Грозданов в кат. до 50 кг.
Не по-малко достойно се представиха е спечелилите второ място в класирането – Надя Джимова в кат. до 44 кг, Мария Малинова – кат. 48кг., Васил Величков – кат. 38кг. И Стилян Глушков в кат. до 50 кг.
Със бронзов медал се окичи Антоанета Антонова в кат. до 48кг.
Малко не достигна на Яна Джимова и Васко Бончев за да вземат медали в своите категории и те се класираха четвърти.
На състезание от този ранг, с изключително силно международно участие, нашите джудисти успяха да се докажат, запазиха самообладание, събраха сили и спечелиха много убедително – това коментираха след завръщането си от Гърция треньорите Величко Серев и Виден Василев. Те заявиха, че са оптимисти за бъдещето на джудото в Пазарджик, защото, според тях, сега расте едно поколение от много амбициозни и упорити млади спортисти.