100 медала за „Шампион“ от X-ия юбилеен турнир по плуване
СК ШАМПИОН Пазарджик

При изключителен интерес премина десетото издание на турнир по плуване ”Шампион” в Общински плувен комплекс „Христо Чочев” в Пазарджик. В състезанието взеха участие 180 деца от 7 клуба, а между тях бяха и балканските шампиони по триатлон от 2018година Александър Тодоров от „Шампион” и София Петрова от „Триатлет”, вицедържавният шампион по плуване на 50 свободен стил Георги Йорданов от „Елит Спорт” Варна, както и държавният шампион по модерен петобой Любомир Германов от „Шампион”. За грижата, която полагат за развитието на спорта в Пазарджик кметът Тодор Попов и Рени Камберова, която отговаря за развитието на спорта в Пазарджик, получиха благодарствени медали от СК ”Шампион”, специално изработени за юбилейния турнир.

На турнира бяха раздадени 86 комплекта медали в различните дисциплини. Най-атрактивно беше участието на най-малките плувци, родени 2012 и по-малки. Те изплуваха успешно 25м. свободен стил и 25 гръб и всички получиха медал за участие, а най-малката участничка Михаела Гилева, родена през 2014 година беше наградена с плюшено зайче. Състезанието завърши с щафета 8 по 50м.  свободен стил, сборна с 4 момичета и 4 момчета от всеки отбор. Победители станаха плувците на СК”Шампион” , а всички зрители се насладиха на голямата емоция и спортсменско отношение между отборите. Най-добро впечатление с участието си в турнира направиха Константин Коцев, Сияна Мухарова, Антоанета Стойчева, Лъчезар Чакъров, Томас Григоров, Георги Илиев, Александър Тодоров, Теодора Маринова, Йоана Бабачева, Ангел Франгов, Любомир Германов от „Шампион” Пазарджик,  Теодора Ракова и Ка трин Радивчева от „Каменград” Панагюрище, Георги Йорданов от „Елит Спорт” Варна, Петя Пашова от „Мустанг” Пазарджик, Константин Сивов и Мадлен Рогачева  от „Триатлет”, Надежда Тупарова, Антон Тупаров, Елица Овчарова, Мартин Тюфекчиев от „Чепинец” Велинград, Христо Джонгалов, Мария Ангелова, Петър Мицин, Любка Мицина от „Белмекен” Велинград.

Състезателите на СК ”Шампион” спечелиха рекордните 100 медала на турнира и заеха челна позиция в неофициалното  класиране на медали. Всички деца получиха раница с лого на турнира, грамота за участие и лакомства .