12 медала за спортистите на „Шампион“ от държавното по триатлон в „СОК Камчия“

Шампиони

С  12 медала приключиха сезона триатлонистите на СК ”Шампион” в “Санаторно-оздравителен комплекс – Камчия”, където се проведе Държавното първенство - основна дистанция.Участие взеха всички български клубове, както и спортисти от Румъния и Турция.

Шампионите отново не се посрамиха и  12 състезатели на клуба се окичиха с медали, съобщиха от клуба.Държавна шампионка  в своята  възрастова група стана  Юлия Спасова с дистанции 750 плуване - 20км колоездене -5 км бягане, която с лекота победи конкуренцията. Новата ученичка на Спортното училище - Теодора Маринова при 11-годишните, която поплува малко повече в грешната посока в бурното море успя да догони конкурентките си и се закичи със злато.nТюркер Стоянов в същата възраст също се закичи със злато, като „затвори”с цяла обиколка конкурентите.
Шампиони
Сребърни медали спечелиха Виктория Стойнова, Любомир Германов и Красимир Георгиев, а с бронзови  медали са Чисел Стоянова, Михаела Зонова, Петър Маслев, Рая Христоскова, Михаил Чакъров и Иванка Стоилова. Отлично се представиха всички състезатели на клуба, завършили успешно нелекото трасе.Клубът пък затвърди лидерската си позиция в българското първенство по триатлон и за трета поредна година е най-успешният клуб в страната - с най-много състезатели и спечелени отличия. Следващата  седмица шампионите ще вземат участие на Балканското първенство в Охрид, където ще участват с  22  състезатели.