12 медала за СК ”Шампион” от триатлон-спринт в Русе

Шампиони
Победната серия на триатлонистите от "Шампион" продължи и в Русе,където се проведе Държавното първенство по триатлон спринтова дистанция, съобщават от ръководството на пазарджишкия клуб.

Участие взеха всички клубове от страната,както и спортисти от Румъния и Турция. СК ”Шампион” участва с 33 състезатели, които преодоляха плуването,колоезденето и бягането без затруднения и спечелиха най-много отличия.

При най-малките сребро спечели Дара Маслева, а бронз - дебютантът Михаил Чакъров.В група 1 злато си закичи Тюркер Стоянов, сребро - Георги Илиев, също сребро - Теодора Маринова, Томас Григоров и Рая Христоскова са на 4-та позиция, Ивайла Цветкова и Димитър Сотиров - на пета.В група 2 златен медал спечели Радослав Христов,който за първи път участва в тази дисциплина. В група 3  среброто заслужи Михаела Зонова.При момчетата шампионите повториха победния хеттрик от Плевен - злато за Любомир Германов,сребро за Ангел Франгов и бронз за Христо Георгиев.В група 4 сребро спечели  Чисел Стоянова.При жените също сребро и парична премия от спонсора на състезанието спечели Юлия Спасова, която преодоля дистанцията от 750 плуване-20км. колоездене - 5 км бягане.Похвала заслужиха и дебютантите Красимир Георгиев,Симона Керезова,Иванка Стоилова,Виктория Пенева.

Следващ старт за шампионите ще са важни състезания през септември в СОК Камчия и Балканските игри в Охрид Македония, припомнят още от клуба.