В Индия отборът на СУ “Г. Бенковски“ се класира на IX място на Световните ученически игри по бадминтон

Пазарджик
Михаела Златанова, Виктория Ватева, Валентина Вълчкова и Ася Паунова  заеха престижното IX място на Световните ученически игри по бадминтон, провели се от 19.04. до 25.04.2018г. в гр.Пуне, Индия.

Срещата  със своите учители и съученици от Средно училище“Георги Бенковски“- Пазарджик се превърна  в своеобразна пресконференция с множеството въпроси и горещи аплодисменти. Момичетата получиха по една червена роза от директора на училището Наталия Александрова с пожелание да прославят България навсякъде по света.

Момичетата и тяхната ръководителка Гергана Баракова споделиха впечатленията си от организацията,  спортните съоръжения, срещите, незабравимите емоции и нови приятелства. Те благодариха на училищното ръководство, на Училищното настоятелство и на Училищната кооперация за финансовата и морална подкрепа, за да се осъществи участието им Световните ученически  игри.

Михаела, Виктория, Валентина и Ася  са носители на  републикански титли от ученическите спортни игри по бадминтон  в 3 последоветелни години - от 2015г. до 2017г.

Тази страница е видяна: 15824

Публикувано от: pamedia на Monday 30 April 2018 - 17:55:28

В полицейското първенство по футзал отборът на ЦСПП се класира на второ място
Отборът на ПГМЕТ се класира на призово място в Националното състезание по Програмиране
Отборът на ПГМЕТ–Пазарджик се класира на второ място в Национално състезание по Електротехника
Дара се класира на 3-то място от 61 елитни състезателки в Националните квалификации
След убедителна победа, отборът на Механото се класира за националния кръг на състезанието "Най-добър млад автомонтьор и водач на МПС"
Отборът на „Асарел Медет“ победи в „Игри за добрини“ и спечели 2 хиляди лева в подкрепа на деца в неравностойно положение
Експертната комисия на СЕМ класира Радио Пазарджик на 1 място, членовете - Вава тур
Отборът на СУ „Г. Бенковски” е победител в Общинското ученическо първенство по футбол
Връчиха наградите от състезанието на Военното окръжие, Благовеста Ненкова от ПГСА се класира на трето място
Отборът на Механото спечели първо място в националното състезание по приложна електроника

Време за изпълнение: 1.3213 сек., 1.2740 от тях за заявки.