Публиката показа впечатляващ морал и достойнство, "Хебър" - с победа, в която имаше всичко

Пазарджик

Пълна зала, която събира около 2000 души, очаквана, но трудно постигната победа, обрати, грешки, професионални изпълнения, треньорски решения, контузия, реакция на публиката на най-високо морално ниво, съдийски присъди и оспорвания.  Победа! "Толкова емоции скоро не е имало", бе обобщението на феновете във фоайето на Спортна зала "В. Левски"  след края на срещата "Хебър" - ЦСКА - първа от подновеното първенство по волейбол за мъже в Суперлигата.

Фактологията 3:2 гейма, в отделните части - 25:21, 16:25,17:25,25:21, 15:9,въобще не може да опише емоцията от играта.

В първия гейм пазарджишките волейболисти от губещи до победители дадоха основания да се мисли, че мачът е предварително спечелен. Оказа се, обаче, че съвсем не е така. Армейцте, вдъхновявани от доайена си Ивайло Стефанов, отнесоха пазарджиклии във втората част  с 16:25. При 12:22  ст. треньорът на "Хебър" Атанас Петров усети , че нещата тръгват на зле и завъртя схемата на резервите. Тя продължи и през цялата трета част, докато намери най-оптималния за ситуацията, съперника и целта състав.

При 17:23 в третия гейм, в който столичните волейболисти отново се "разпореждаха" безпроблемно, невероятен рев от игралното поле стресна публиката. На пода от болка се превиваше състезател на червените. Иван Крачев бе изнесен на ръце от своите съотборници с травма в глезена. Пазарджишката публика го изпрати с подкрепящи аплодисменти, нещо, което трогва много повече, дори и от победата.

Въпреки всичко ЦСКА завърши гейма с не по-малко разгромното 17:25 точки и поведе в геймовете с 2:1.

Решителният трети гейм започна с гонитба точка за точка и индикацията, че "Хебър" съвсем не е отписал мача.  В състав, който Атанас Петров напипа в хода на двубоя, пазарджишките волейболисти се бореха за всяка точка и ситуация.  Бишуров бе декориран с жълт картон за вързване на маратонките си, а все повече отпадащия физически Ивайло Стефанов все по-често се изправяше с претенции пред съдията и... грешни отигравания от сервис и в нападение. След 15:15 "Хебър" постепенно набра скорост, за да дойде часът на Ляфтов. Македонският национал започна с ас при 19:16 и приключи серията си отново с ас при внушителната вече преднина  от 22:16 за "Хебър". Финалният удар в този драматичен гейм нанесе Бишуров за 25:21, разбира се, с най-необходимото за случая: подкрепата на публиката.

Тайбрека вече изглеждаше решен - и като музикално оформление , и като зашеметяваща подкрепа от залата, и като онова състояние на участниците пред мрежата, в което противникът, сякаш е изчезнал. И ако някои все още се колебаеше в крайния изход, Ляфтов и на сервис, и в нападение , отново  с ас, отказа окончателно титулувания тим на ЦСКА от мерака за победа в Пазарджик.

А срещата започна с едноминтутно мълчание в памет на починалния легендарен волейболист, треньор и спортен деятел Георги Бояджиев.