Брациговци са първи на турнира по футзал

Отборът на Брацигово спечели за първи път в историята си коледния национален турнир по футбол, който завърши снощи в спортна зала „Васил Левски”.
Рекордните 39 отбора се включиха в 17-то издание на проявата, а до финала след 58 изиграни мача достигнаха тимовете на "Брацигово" и "Хулиганите" от Пловдив.
Валери Шуманов от "Брацигово" взе приза най-добър вратар.
Иван Атанасов от "Хулиганите" беше отличен за най-добър защитник. Наградата за най-добър полузащитник пък отиде при Спас Милушев, който с отбелязаните 8 попадения стана и голмайстор на турнира. Вкаралият „златен гол” за Брацигово на финала Борис Благоев беше отличен от организаторите за най-добър нападател. Тодор Тимонов от "Хулиганите" стана най-полезен играч в комплексен план. 13-годишният Стилиян Тисовски взе награда за най-млад участник, а Зико от състава на квартал „Изток” прибра наградата за най-възрастен състезател в турнира, съобщи Димитър Комсийски - организатор на състезанието.
Организаторите на 17-я национален коледен турнир по футзал изказаха благодарност си към ръководството на Община Пазарджик за финансовото, организационно и логистично съдействие при провеждане на състезанието.