„Хебър“ е на финала на турнира. И публиката, публикатааа...

ПазарджикЗа втора поредна вечер Спортна зала "Васил Левски" преживя усещането да е пълна, почти пълна. Но толкова, колкотоо не е била десетилетия. При това, не само с усещането за пълнота, а и с онази емоция, която могат да изпитат само феновете от победата.

За втора поредна вечер волейболистите на Атанас Петров поднесоха приятното изживяване на победители - за себе си, но най-вече за онези , изпълнили залата.

След като снощи  „Хебър“ обърна самонадеяните национали на столичните армейци, тази вечер , южните ни съседи от  „Орестиада“ трябваше да изпият чашата до дъното.

В трите гейма  „Хебър“ се наложи  категоричнао  с 26-24, 25-22 и 25-14. Най-резултатен за домакините бе Любослав Симеонов с 12 точки и 67% в атака. За отбора от Гърция най-много точки записа Уилям Лукуми – 18 и 58% в атака.

В другия двубой „Монтана Волей“ се наложи над „ЦСКА“ също с 3-0 (25-14,25-22,25-20).

Така утре  в третия, последен ден от турнира,  на финала от 19:00 ще играят „Хебър“ и „Монтана Волей“, а от 17:00 за третото място - ЦСКА  и „Орестиада“.