ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Куп медали за СК”Шампион”, този път от Държавното по акватлон

ПазарджикС 4 златни и общо 11 медала приключи участието на СК”Шампион”  в Държавното първенство по акватлон в гр.Баня.

Тазгодишното  XXV издание, което се проведе в гр. Баня, се отличаваше с много силна конкуренция,  участието на всички триатлонски клубове от страната и над 250 участници.

СК”Шампион” участва почти  с всичките си картотекирани състезатели от школите в Пазарджик и Стрелча - общо  45 деца. Акватлонът - една от най-тежките дисциплини на триатлона,включва последователно бягане-плуване-бягане на различни дистанции.

Златни медалисти в групите си отново са Велизар Велизаров,с време по-добро и от това на мъжете във внушителната дистанция 2500м. бягане-1000м. плуване-2500 бягане.На 5-о място е Йордан Гюров.Златен медал в група 1 спечелиха и другите ни отлични спортисти Маурисио Папазов и Цветелина Начева.Втори златен медал за сезона си закичи и Теодора Маринова/на 9 год./Сребърни отличия спечелиха Христо Георгиев,Йоана Бабачева и Ивайла Цветкова,а бронзови - Никол Бечева, Михаела Зонова, Любов Чалъкова и Рая Христоскова. Момичетата в групите до 9 и до 11-годишни доказаха,че са най-добрите като окупираха изцяло почетната стълбичка и спечелиха всички медали,което показва,че имаме хомогенен и перспективен отбор.
Отлично се представиха и малките момченца.Въпреки че не влязоха в призовата тройка, регистрираха силен  дебют. Отлична оценка заслужи Ивайла Цветкова/8годишна/,която е първата медалистка от Държавно първенство от школата на клуба в гр.Стрелча. Тя се окичи със сребро с отлични резултати.Похвала заслужиха и другите състезатели от Стрелча - Лалка Димитрова,Габриела Маринова, Радослав Джунов, Деница Маджарова, Петър Маслев, Христо Петров, Нешко Такучев, Цветелина Миленова и Гаврил Христосков,които въпреки малкия си спортен стаж завършиха успешно трасето.

Следващата седмица в Румъния, в гр.Олимп, ще се проведе Балканиадата по триатлон. Участие от СК”Шампион” ще вземат 11 състезатели на възраст от 13 до 18 год. Пожелаваме им  успех!