СК”Шампион” с 3 отборни купи от Държавното по модерен петобой

КраневоПрез изминалия уикенд в Кранево се проведе Държавното първенство по модерен петобой за възрастови групи 16- и 12-годишни. В отличната спортна база Аквалайф среща си дадоха спортистите от всички клубове в страната, развиващи този спорт.

СК”Шампион” добави в клубната колекция още три отборни купи. При 12-годишните момичета и момчета клубът участва с пълни отбори.
Момичетата, в състав Цветелина Начева/инд.5 място/, Виктория Стойнова/инд.14 място/,Елена Дочева/инд. 7 място/ и Стефания Нушева/инд.11 място/,Йоана Бабачева/инд.15 място/, спечелиха сребърните отличия след  отлично плуване на 100 м. и бягане на 800 м.
Момчетата в състав Любомир Германов/инд.5 място/,Ангел Франгов/инд.6 място/,Маурисио Папазов/инд.10 място/ и Ангел Мадин/инд.16 място/ също се представиха на ниво и спечелиха сребърните медали и отборна купа.
При 16-годишните момичета СК”Шампион”  участва с 4 пълни дебютантки, завършили успешно плуването на 200 м. св.стил и комбинираната дисциплина 3 по 800 м. бягане и 3 стрелби.Отбор "1" в състав Никол Бечева,Юлия Спасова и Стефани Дудова се класираха на 3-то място,а отбор "2 ", в състав Михаела Зонова,Цветимира Метанова и Никол Андонова, се класираха на 5-о място.
При 16-годишните момчета с най-предно класиране е Иван Христосков - седми. Христосков, Христо Георгиев и Миро Атев отборно се класираха на 5-о място.

В следващите дни подготовката на шампионите ще бъде насочена към предстоящите стартове по триатлон в Плевен и Пловдив.